HiFi design
HiFi designAkce ≫ Chord MOJO a sluchátka MASTER & DYNAMIC MH40 stejná jako nosí David Beckham, nyní set za akční cenu (neváhejte omezená akce)

Chord MOJO a sluchátka MASTER & DYNAMIC MH40 stejná jako nosí David Beckham, nyní set za akční cenu (neváhejte omezená akce)

V konstrukci modelu MH40 se mísí v podstatě jen kov a kůže. Mušle sluchátek vám snadno obklopí ucho, i když nepůsobí nijak robustně, jejich hliníkové tělo vypadá prostě skvěle a to včetně detailů jako je vystupující komora měniče, prodyšná mřížka na její vnější straně nebo šroubky s logem výrobce, držící mušle na naklápěcím mechanismu. Z vnější strany mušlí je kůže, stejně jako na bohatě polstrovaných a velmi dobře izolujících náušnících - ty drží na silných magnetech, ale není problém je třeba v případě poškození vyměnit. Sluchátka se vám snadno a pohodlně přitisknou k hlavě díky kloubu s širokým rozsahem, výškové nastavení probíhá plynulým posuvem trnu se stupnicí skrz otvor. Navazující hlavový most je tenký a téměř nepolstrovaný, jde vlastně jen o lehký kousek kovu, který můžete i hodně výrazně zkroutit, aniž by nějak utrpěl (což se hodí při vysoké zátěži na cestách). Hlavový most je také potažen kvalitní kůží, byť není telecí jako na náušnících, ale hovězí. Kovové prvky mimo mušle jsou vyrobeny z bytelné nerezové oceli. Ocelové je tak i tlačítko s originální funkcí - ačkoliv jde o pasivní sluchátka, nabízí funkci mute, tedy okamžité ztlumení audio signálu bez nutnosti řešit to na zdroji signálu (který třeba na cestách máte v kapse).Dodávaný signálový kabel je na obou stranách zakončen 3,5 mm jackem, jeho povrch je elegantně opleten, texturovaný povrch pak celkem efektně zabraňuje i zauzlování kabelu. Kabel je vyroben z bezkyslíkaté mědi. Uvnitř mušlí se skrývají měniče s průměrem membrány 4,5 cm, poháněné silnými neodymiovými magnety. Sluchátka mají jmenovitou impedanci 32 Ohm, nabízející snadné spojení s mobilními přehrávači nebo i mobilními telefony. Jedinou potenciální překážkou při cestovním nasazení tak zůstává hmotnost 360 g, i když musíme říct, že díky měkké paměťové pěně náušníků a celkem příjemně trefenému přítlaku jsme ani po celém dni neměli dojem, že by nás nošení obtěžovalo.

Sluchátka Master & Dynamic MH40 pro nás byla velmi milým překvapením. Za vyšší, ale nepřestřelenou cenu nabízí prvoligové zpracování, které můžete bez problémů srovnat s čímkoliv v libovolné cenové kategorii, nabízí komfort pro dlouhodobý poslech a styl, kterým nadchnete sebe i okolí. Objektivně vzato mají více basů než středů, stejně tak více středů než výšek, ale to nevadí. frekvenční nevyrovnanost je nevelká, navíc jsou napříč pásmy dostatečně autoritativní a řídí reprodukci s dostatečným nadhledem. Jde tu ale hlavně o celkovou pohodu, o jistotu a o samozřejmost, která vše provází, o muzikálnost a sladkou kultivovanost projevu, která z nich dělá jeden z tipů na pohodlná, klidně hrající sluchátka v cenové kategorii plus mínus 10 000,- Kč.Při testu v hifi-voice.com o nich napsali:

KLADY+ nejlepší zpracování ve třídě+ audiofilsky klidný, vyrovnaný zvuk+ měkký, muzikální charakter+ jsou opravdu pěkné+ solidní čistotaZÁPORY- vlastně nic moc
Nejvíce se ale líbil novinkový MoJo který při své ceně lehce přesahující 350 liber zvítězil v kategorii do 800 liber, kde porazil i přístroje s více než dvojnásobnou cenou.Anglický Chord podniká definitivní kvalitativní výpad v kategorii referenčních sluchátkových zesilovačů a DA převodníků, prostřednictvím novinkového přístroje Mobile Joy…… zkráceně MOJO.

Fantastický, kompaktní převodník a sluchátkový zesilovač je vším možným, jen ne nedostupným. Míří na všechny milovníky kvalitní reprodukce, kteří se nikdy nespokojí s průměrem, zároveň ale požadují „reálnou cenu“.

Jeho starší bratr HUGO opanoval trh s nebývalou lehkostí, samozřejmě díky výjimečně zvládnutému DA převodu. Každý zájemce si mohl jednoduše porovnat jeho kvality s konkurencí a takzvaně slyšet rozdíl. Prodejní výsledky byly a stále jsou pro anglickou manufakturu doslova neuvěřitelné.

Díky úspěchu Huga bylo možné jít dál a vyslyšet hlasy volající po tvorbě ještě dostupnějšího přístroje, který by si zachoval maximum kvalit svého bratra, ale byl také trochu jiný, byl určen skutečně všem. Konstruktérem a designérem je ikona digitálního zpracování signálu, Rob Watts, jeden z mála inženýrů, který převodníky skutečně od samého začátku vymýšlí, nikoli pouze používá ve svých návrzích.MOJO – Mobile Joy……..stále……. Made in EnglandPrvním z příjemných překvapení je pokračování „ostrovní“ výroby. Společnost přistoupila k plánování produkce natolik zodpovědně, aby byla schopna i při předpokládaném prodejním úspěchu MOJO stále garantovat nejvyšší možnou kvalitu výrobku. A nedosáhneme lepší kvality, než když si vše uděláme sami, doma, pod jednou střechou. Pro manufakturního výrobce nelehký úkol…

Ultra kompaktní design využívá platformu Huga, ale digitální srdce bije v novém rytmu. Xilinx Artix-7 FPGA (Field Programmable Gate Array) je nejpokročilejším DAC této planety. Zesilovač zvládá obsluhovat dva páry sluchátek najednou, jejich impedance se může bez omezení pohybovat mezi 4 až 800 Ohmy, přehraje jakýkoli soubor se vzorkovací frekvencí od 44,1 kHz po 768 kHz, samozřejmostí je podpora DoP, tedy převod DSD do PCM, dále DSD 64, DSD 128 a 256, samozřejmě dekóduje PCM, WAW, AAC, AIFF, MP3, nebo FLAC, spolupracuje se všemi mobilními telefony a přenosnými přístroji obecně, nabízí paměť nastavení vstupů i paměť nastavení hlasitosti.

Volba jednotlivých vstupů je prováděna automaticky, v případě, že je aktivní více jak jeden, přístroj reaguje v pořadí USB, koax, optika. Aktuálně zpracovávanou vzorkovací frekvenci indikuje barevná LED dioda, přesně tak, jak jsme u Chord zvyklí, vzorkovací kmitočet 44,1 kHz nám hlásí barva červená, 48 kHz oranžová a tak dále, podle barev duhy, dojdeme až k jasně bílé, reprezentující formáty DSD.

Hlasitost ovládáme pomocí dvou stylových, barevně se měnících „kuliček“, které jsou svým nápaditým vyhotovením znakem nejednoho firemního modelu.

Baterie, zásadní věc pro výdrž v terénu, je koncipována jako nejvyspělejší „vysoko teplotní“ zdroj, schopný dosáhnout plného nabití za cca. 4 hodiny, přičemž v době dobíjení lze přístroj plně využívat a stav kontrolovat na diodovém indikátoru. Od osmi do deseti hodin zábavy pak očekávejme v terénu, bez nutnosti nabití.

Povrchová úprava BLACK MATT, aplikovaná na tělo z leteckého hliníku, přináší optimální ochranu proti dennímu opotřebení, jednotlivé popisy tlačítek, vstupů a výstupů, jsou vypáleny laserem, kde rovněž nehrozí brzké opotřebení.