HiFi design
HiFi designAkce ≫ Cabasse přichází s novou vylepšenou základní řadou MT31, kterou nabízíme k poslechu a teď navíc za akční cenu, srdečně Vás zveme na prodejnu

Cabasse přichází s novou vylepšenou základní řadou MT31, kterou nabízíme k poslechu a teď navíc za akční cenu, srdečně Vás zveme na prodejnu

MT31 ve zcela novém hávu

Nové materiály z měničů řady Artis, dolů vyzařující bassreflex, nové výhybky, prozkoumejte kouzlo Cabasse Spatial Coherency použité ve všech modelech řady MT31. Řada Cabasse MT je nyní více než kdy jindy věrná principům značky, soudržnost mezi přímými a odraženými zvuky, respekt k detailu a dynamice, pevné a stabilní podání scény, to vše pro hodiny interesantního poslechu.

Nový DOM 37

Pilíř nabídky Cabasse tvoří od svého uvedení v roce 1999 modelová řada MT (midrange-tweeter) zastoupená modely Antigua a Jersey, která se letošním jarem dočká zásadní inovace ve formě zcela nového výškového reproduktoru DOM 37. Membrána výškového reproduktoru byla vyvinuta pro poslední modifikaci špičkového koaxiálního měniče TC23 používaného v topmodelech L´Océan a La´Sphere.

Výroba probíhá v Brittany s pomocí Cabasse robotů z PEEK termoplastického filmu. PEEk je nejdražším dostupným polymerem, ale jeho mimořádné vlastnosti jej činí nenahraditelným v podobně náročných aplikacích, přičemž jeho využití je zatím ve větší míře možné jen ve vesmíru nebo v případě náročných medicínských aplikací.Inžinýři Cabasse zvolili tento materiál pro jeho obrovskou teplotní a mechanickou odolnost, extrémně dobré tlumící vlastnosti a stabilní výkon v čase. Díky tomuto novému materiálu v kombinaci se silnými magnety a specificky tvarovaným zvukovodem je DOM37 schopen reprodukovat středo-výškový rozsah se stejnou linearitou, dynamickým rozsahem a a hlasitostí jako high-endový středo výškový reproduktor s o 40% větší membránou. Malý průměr a hmotnost zlepšuje podání výšek a dodává měniči velmi jemný rozsah od středů až k těm nejvyšším kmitočtům. Průmyslové možnosti značky Cabasse umožňují výrobu tohoto miniaturního zázraku v jednom kuse, což je samozřejmě nejvýhodnější všude tam, kde jde o zpracování vysokých výkonů a kmitočtů.

Nový vertikální basreflexový nátrubek 

I nízké frekvence profitovaly z vývoje pro špičkové modely především použitím technických řešení zpočátku vyvinutých pro řadu Altura MC, horizontální port byl nahrazen vertikálním, vyzařujícím do podlahy. Hluky vzniklé turbulencemi jsou filtrovány, vznik stojatého vlnění je značně omezen a reprodukce nízkých frekvencí je čistší a hlubší.

Nová výhybka

Celá nová řada profituje z teoretických a technických expertíz provedených v souvislosti s vývojem L´Océan. Analýza chování reproduktorů v různých prostředích a nastavení objektivních kritérií pro soudržnost zvukového projevu v poslechovém místě umožní možnost nastavení nové výhybky, která garantuje stejně kompaktní vjem jako CSC.

Nová povrchová úprava

Nové reproduktory řady MT budou dostupné dubna v provedení Wenge, od května pak i v novém provedení javor.