HiFi design
HiFi designAkce ≫ Dali FAZON F5

Dali FAZON F5

Dali Fazon F5 můžete zakoupit v sedmi vrstevném bílém a černém lesku, nebo v červeném Ferrari hlubokém laku. Díky korpusu z hliníku jsou velmi lehké, jejich hmotnost je pouze čtrnáct kilogramů. Celá čelní stěna je pak pokryta vrstvou polymeru a je ohraničena tenkou chromovanou linkou. Díky svým oblinám působí opticky velmi kompaktně, i když narostly do plnohodnotné výšky 92 cm, šířka je 28 cm a hloubka 32 cm. V reálném prostoru se pak zcela samozřejmě stávají dominantou, ať už je necháte zakryté decentní mřížkou (ta přesahuje čelní stěnu nahoře i dole, díky čemuž na ozvučnici sedí bez jakýchkoliv držáků, ale sama o sobě je poměrně křehká), ale i když poodhalíte pohled na typické firemní měniče. Zužující se zadní stranu pak otevírá uprostřed umístěný masivní bassreflex. Jediným dalším prvkem kromě měničů je pak jeden pár reproterminálů, do nichž zvenku umístíte banánky, dutou nohou pak můžete provléknout lopatky nebo holý vodič.

Fazon F5 mají dvouapůlpásmové osazení, jde o vysokotónový měnič s hedvábnou kopulí o průměru 28mm, jeden středobasový a jeden basový, průměr jejich membrán je shodně 130 mm, mají krásnou tmavě cihlovou barvu, které je dosaženo díky použití dřevěných vláken.

Výrobce nadělil těmto stylovým kráskám plnohodnotně „dospělé" parametry. Bassreflexová ozvučnice umí v toleranci + / - 3 dB zahrát pásmo mezi 49 a 23 000 Hz, přičemž měniče si práci předávají na hranici 800 a 3 000 Hz. Poslechově to ale není poznat, přechod pásem je náležitě bezešvý, jak by ostatně už u reprosoustav s touto cenovkou měl být. Fazon F5 se snadno řídí v podstatě libovolným zesilovače, jejich impedance je stanovena na 6 Ohm a citlivost na slušných 87,5 dB. I přesto výrobce doporučuje alespoň 40 Wattů výkonu, z poslechových zkušeností lze odvodit, že takový dvojnásobek vůbec neuškodí, ještě ideálně od zesilovače se schopností precizně kontrolovat nízké kmitočty.

Zvuk Fazon F5 je velmi důrazný, poměrně autoritativní a přitom stále zůstává dostatečný měkký a klidný, aby bylo možné poslouchat dlouho a bez únavy. Solidní důraz nikam nespěchajícího zvuku,  jsou spíše poklidnější, dobře kontrolované i v exponovaných okamžicích,  dokáží reprodukovat obrovský basu jak objemem, tak i důrazností. Energie, kterou umí nízkofrekvenční měniče natlačit do prostoru je skutečně imponující, stejně jako pořádná dávka samozřejmosti, s níž tak činí. Bas je navíc různorodý a čitelný, rozhodně tu nenajdeme slité, rozteklé hučení a bručení.

nyní v červeném ferrari provedení za akčních 65000 Kč/pár (původní cena je 94000 Kč)

černé/bílé za 60000 Kč

 

Další informace Vám rádi sdělíme na podpoře prodeje na telefonu 775705202