HiFi design
HiFi designAkce ≫ Omezená nabídka setu AVR NAD T748 v2 + repro KEF E305 (set 5.1) za akčních 39990 Kč

Omezená nabídka setu AVR NAD T748 v2 + repro KEF E305 (set 5.1) za akčních 39990 Kč

V poslední době přicházejí zákazníci s požadavkem na domácí kino, které dokáže uspokojit i při reprodukci hudby, na předvánoční trh proto přicházíme s kompletem který tyto požadavky uspokojí. Dvoupásmovky s koaxiálními měniči platí za mistryně v zobrazení prostoru nahrávek. Tento koncept značka KEF zopakovala u 5.1 reprosetu pro domácí kino E305, kompaktní sestavy, jež domácím kinům propůjčí velký zvuk, mají v katalogu britské značky tradici. V první dekádě třetího milénia měly na trhu kultovní pozici sety KHT3005 a KHT2005, na něž  E305 navazuje nejenom satelity „vejčitých“ tvarů a koaxiálními měniči Uni-Q, které se blíží ideálu zvukového bodu a patří už k jejich nejmladší generaci. Designově vyladěný komplet může obohatit interiér v černém barevném provedení. Abychom Vám umožnili i kvalitní poslech hudby doplnili jsme reproduktory firmy KEF AV Recieverem NAD.

Oblé tvary satelitů i aktivního subwooferu, které dostaly uzavřené ozvučnice z tuhého plastu, představují řezy zploštělými elipsoidy, u nichž nenarazíme na pravé úhly a tudíž ani riziko vnitřního stojatého vlnění. Jejich pečlivě zatlumenou konstrukci ještě zpevňují vnitřní žebra, takže reprodukce zvuku nedostává žádné nežádoucí zabarvení. K velké flexibilitě satelitů přispívají hliníkové stojánky s povrchovou úpravou moderním polomatným („saténovým“) niklováním. Ty s kabinety spojují klouby, jejichž poloha se po optimálním nasměrování měničů aretuje dvěma šrouby pomocí přibaleného inbusového klíče; méně stupňů volnosti vykazuje centr E301c, ale u čtveřice hlavních i efektových satelitů E301 lze stojánky pootočit až o 180°, což umožňuje snadnou montáž soustav na stěny domácího kinosálu. Dutina v základně stojánku obsahuje vždy dvojici pérových spojek pro připojení kabeláže z výstupů zesilovače AV receiveru. Volitelné příslušenství k nim představují metrové, minimalisticky pojaté, ale stylové stojany. Každý satelit včetně centru je osazený koaxiálním reproduktorem Uni-Q, vycházejícím z měničů, které značka KEF vyvinula pro potřeby nové řady Q. Hliníkovou kalotu integrovaného tweeteru o průměru 19 mm „korunuje“ devět lamel osvědčeného zvukovodu Tangerine Waveguide, jež na povrchu eliminují rezonance v akustickém pásmu. Středobasové sekci o průměru 115 mm patří kónická membrána z legovaného hliníku, kterou s košem místo obvyklé „vlnky“ spojuje sofistikovaný pryžový závěs Z-Flex, jenž kmitavý pohyb membrány dokonale kontroluje a omezuje také nežádoucí ohyb zvukových vln vyšších kmitočtů. Měnič chrání před poškozením hustě perforovaný plech. Elektrická výhybka v zapojení 1. řádu (s poklesem -6 dB/oktávu) pracuje s dělicím kmitočtem 2,7 kHz.

Aktivní subwoofer E-2 je důkazem, že exteriér uzavřené ozvučnice nemusí zůstávat u víceméně nudného kvádru; tvarově představuje hodně „narostlý“ satelit (jeho vnitřní objem je 14,7 l, tedy skoro desetkrát větší), který vyzařuje směrem k zemi. Výhody jsou zřejmé, i zde mizí riziko vzniku stojatého vlnění uvnitř kabinetu. Nezbytný odstup od podlahy vymezují čtyři pryžové patky a vyzařování hlubokotónového reproduktoru o průměru 200 mm, jehož kónické membráně umožňuje velký zdvih mohutná pryžová vlna, pomáhají i vybrání při delších stranách základny. „Basák“ budí vestavěný zesilovač, jenž pracuje ve třídě D a dodává výstupní výkon až 250 W (s nímž E-2 dosahuje maximálního akustického tlaku 102 dB). V základně najdeme zapuštěné dvě přípojky (zásuvku pro napájecí flexo šňůru a vstup s pozlacenou konektorovou zdířku cinch) a další ovládací prvky: kromě regulátoru úrovně jde o přepínače automatického a ručního režimu, fáze (0 a 180°) a třístupňové tónové korekce basů (kmitočet 50 Hz lze v polohách Cut a Boost potlačit o -4 dB, respektive zdůraznit o +2 dB).

 

NAD T 748 V2 - 7.1 AV receiver

7 x 40 W / 8Ω

stereo 2 x 80W / 8Ω

AM/FM tuner

HDMI s podporou 3D/CEC/ARC

rozšířené stereo pro multikanálový režim, automatická kalibrace měření a nastavení systému; 2 zóny; řízení RS232, IR control

rozměry: 435x167x397mm

hmotnost: 11,5kg

Černé provedení.

 

SET KEF E305 + NAD T748v2 se vyznačuje přirozeným, čistým, detailně prokresleným a v neposlední řadě brilantně lokalizovaným zvukem, který srovnatelné konkurenci uniká a jeho muzikální sklony jistě docení i přátelé hudebního videa.

Běžná cena sestavy je 51980 Kč, proto využijte naši akční cenu, která je omezená.