HiFi design
HiFi designAkce ≫ Q Acoustics 3050 jsou štíhlé reproduktory s plným zvukem

Q Acoustics 3050 jsou štíhlé reproduktory s plným zvukem

Q Acoustic 3050 za akčních 15998 Kč/pár, nebo za 19998 Kč ve vysokém lesku.

Firma Q Acoustics z nevelké obce Bishop´s Stortford severně od Londýna má u svého loga docela odvážný slogan. Ten zní „Ty nejlepší dostupné reprosoustavy na světě". ...
Sérii 3000 kraluje sloupek 3050, už od pohledu z něj dýchá moderna, čistota, jednoduchost a charakterizují ji obliny – přesně metr vysoká ozvučnice je poměrně úzká (20 cm) a opticky působí hlubší, než ve skutečnosti je (29,8 cm). Tak jako u všech modelů značky, i zde najdete nejvýraznější prvek v podobě reproduktorů. Mají mohutné, avšak poměrně decentně působící rámování a zdá se, jako kdyby vyplňovaly každý volný kousek horní poloviny čelní stěny.Vzadu jsou neméně jednoduché – dva páry reproduktorových terminálů působí hezky, bassreflexový nátrubek je sice plastikový, ale rozumně bytelný. Ostatně, bytelné jsou celé reprosoustavy – však váží skoro 18 kg.Q Acoustics 3050 jsou koncipovány jako dvoupásmové, vybavené třemi měniči v konfiguraci D´Appolito. Reproduktory jsou firemní, středobasové mají membrány za kombinace papíru a aramidových vláken o průměru 16,5 cm, výšková textilní kalota má běžný průměr 2,5 cm, ovšem firma jde lehce atypickou cestou typu 2v1. Kopulka má totiž ještě okolo sebe druhou, kruhovou membránu v podobě vlnky – to by mělo výrazně zlepšit šíření výšek v poslechovém prostoru. Jinými slovy by mělo méně záležet na tom, kam se vlastně posadíte. Mají nadstandardně vysokou citlivost 92 dB, takže by neměl být žádný problém je rozehrát. Kupodivu se zde neobjevuje šum, který často u velmi citlivých reprosoustav slýcháme. Nominální impedance činí 6 Ohm a celé reprosoustavy zvládnou hrát v pásmu 44 – 22 000 Hz s tím, že středobasové měniče přenechávají práci tweeteru na úrovni 2 600 Hz.
Pokud však máte blízko k takzvanému anglickému zvuku, pokud chcete u poslechu cítit pohodu a mít možnost "vypnout", pokud máte rádi velmi hezky vykreslený prostor, otevřené a až hedvábné středy a pořádnou porci basu, který ale i tak zůstává pod dostatečnou kontrolou, pak vás tyhle sloupky mohou oslovit. A pokud budete na vážkách, vezměte v úvahu rozumnou cenu a výtečně zpracování.