HiFi design
HiFi design ≫ detail zboží

Elipson Planet L -60% sleva


Planet L <b><font color=red> -60% sleva</font>Planet L <b><font color=red> -60% sleva</font>Planet L <b><font color=red> -60% sleva</font>Planet L <b><font color=red> -60% sleva</font>Planet L <b><font color=red> -60% sleva</font>Planet L <b><font color=red> -60% sleva</font>Planet L <b><font color=red> -60% sleva</font>
jedná se o předváděcí repro z prodejny (pouze jeden ks možno použít jako centrální repro) v bílé barvě s plnou zárukou, původní cena byla 9990 za kus.U nás málo známá firma Elipson je na trhu již od roku 1938, jako první přišla s oddělenou ozvučnicí, kterou od ní v roce 1979 převzala firma B&W se svojí řadou 800.

Dokonalý cit pro styl, funkčnost a nadčasovost. Řada Planet L nabízí maximum emocí při poslechu hudby.Vývoj tohoto reproduktoru trval firmě více než dva roky a na návrzích designu se podílel i Tom Ford, který tak k návrhům oblečení a filmové režii přidal další obor. Pojem high-end je zde povýšen na umělecký zážitek. Reproduktory jsou připraveny odvést dokonalou práci a zprostředkovat vám hudbu tak věrně, aby vás zcela ovládly emoce, nikoli pouze chladný pocit dokonalosti špičkových nástrojů. Kulová ozvučnice má několik podstatných výhod. Tou nejdůležitější je, že uvnitř principielně nevzniká stojaté vlnění, které může nežádoucím způsobem velmi významně ovlivnit kvalitu výsledné reprodukce. Druhou výhodou je vynikající odolnost takové ozvučnice proti parazitním rezonancím. Kulové dvoupásmové satelity poskytují čistý, dynamický a nadprůměrně prokreslený zvuk, v kmitočtovém spektru mě nejvíce zaujaly výšky, které jsou zřetelné a zároveň prosté jakékoli agresivity nebo cizorodého zabarvení. Reprodukce středů je čistá, dostatečně dynamická, frekvenčně vyrovnaná a s významným přesahem do basového pásma, to je dáno jejich velikostí, průměr reprosoustavy je totiž 30 cm. Samostatnou kapitolou je pak vyjádřený prostor. Kdo někdy měl možnost slyšet zvuk produkovaný reproduktorem s kulovou ozvučnicí osazeným dvoupásmovým souosým reproduktorem (zvuk vycházející z jednoho bodu), jistě mi dá za pravdu, že schopnost navození prostoru u takové konstrukce bývá bez výjimky přímo ukázková a to nejen v pravolevém, ale i předozadním směru.

TECHNICKÉ PARAMETRY reproduktorů Elipson Planet L

Souosá doupásmová reprosoustava s bassreflexem (výškový reproduktor 25mm z hedvábí a magnetickým obvodem z neodymia, středobasový papírový reproduktor 165 mm se železným magnetickým obvodem)

Frekvenční rozsah 48Hz-20kHz ten výrobce uvádí v docela úzkém pásmu, takže v praxi dosáhnou hloubějí, než by se z technické specifikace mohlo zdát .....(nutno slyšet)

Citlivost 90 dB/1W/1m znamená, že je plně vybudí vetšina zesilovačů

Nominální Impedance 6 Ohm

Průměr 290mm

Hmotnost 7 kg

Povrch lakovaný vysokým leskem v černé, bílé nebo červené barvě

Co o nich mapsali v časopise STEREO&Video říjen 2010

Předobrazem pro reprosoustavy Elipson Planet L je legendární Elipson AS30, která měla premiéru v roce 1969. Tato francouzská firma má tradici: vznikla v roce 1938 na pařížském předměstí Ivry, aby od 50.let vyráběla často netradiční reprosoustavy, kterým jejich duchovní otec Joseph León dával podobu zvukových reflektorů, mušlí i koulí. Značka udržovala jednotu obsahu i formy, takže její špičkové soustavy nechyběly ani ve studiích ORTF či Pařížské opeře. Za zmínku snad ještě stojí že oddělené ozvučnice použila právě firma Elipson od níž jejich koncept na konci 70 let převzali u B&W pro top modely z řady 800.

Kabinet bassreflexových soustav tvoří s odnímatelným krytem, který má pod drátěnou siťkou tenký vrchlík z průzvučného polyuretanu téměř dokonalou kuloplochu. Skořepinu, velmi tuhou už díky svému tvatu, tvoří kompozitní materiál, takže parazitní rezonance nemají větší šanci. S pravými úhly zmizelo i nebezpečí vzniku vnitřního stojatého vlnění, což představuje ideální podmínky pro reproduktor o průměru 165 mm: středobasová sekce má kónickou membránu z impregnovaného papíru a feritový magnet, souosá vysokotónová sekce používá hedvábnou kalotu o průměru 25 mm, poháněnou magnetickým obvodem z neodymia. Vzadu jsou kousek pod bassreflexovým otvorem vyvedeny dva šroubovací terminály jež si poradí jak s holými vodiči většíc průřezů, tak banánky.Odhmotnění magneticky stíněných soustav je vyřešeno originálně, ‚spiky‘ nehledejte zde akustickou vazbu s poslechovou místností omezuje hliníkové mezikruží s filcovými dosedacími plochami po obou stranách, takže nehrozí poškození nábytku, ani hladkého povrchu samotných soustav – jeho další výhodou představuje možnost přesného směrování soustav prakticky v libovolném směru. Exkluzivitu soustav podtrhují robustní stojany z kartáčované oceli (pár za 6000 Kč), s nimiž základny povyrostou do výšky 830 mm, což odpovídá ose koaxá měniče v rovině uší sedícího posluchače průměrného vzrůstu. Variabilitu soustav brzy rozšíří ještě nabídka konzol pro montáž na stěně i zavěšení ke stopu. Protože jde o designové exempláře, vybírat lze z 3 odstínů laku a vysokého lesku: akord černé, bílé a červené uspokojí i bytové architekty.

Pastva také pro uši

Mezi největší klady souosých reproduktorů s dobře sfázovanými membránami patří koherentní, tedy spojitý zvuk, který se blíží ideálnímu bodovému zdroji. Soustavy Planet L proto dokážou zcela mimořádně zobrazit prostor nahrávky v pravolevém a předozadním směru. Jinak se vyznačují věcným, detailním i kmitočtově vyváženým projevem. Výšky mají průzračné, basy jisté a překvapí i jejich zastoupení (stačí oprášit základy matematiky a zjistíte, že objem kompaktních soustav dosahuje skoro 9 litrů), dvoupásmovky Planet L představují plnokrevné audiomonitory s přesahy do světa hifi.

HODNOCENÍ DLE STEREO&Video

ZVUK: 10

PROVEDENÍ: 10

CELKEM: 20 VYNIKAJÍCÍ (plný počet bodů)

3.999 Kč (za kus)
Uvedená cena je včetně všech poplatků a DPH.

 objednat dotaz