HiFi design
HiFi design ≫ detail zboží

InAkustik STAR II Hdmi 2.0


STAR II Hdmi 2.0
cena je platná pro délku 0,75m

HDMI STAR II.
délky
0,75 m - 313 Kč
1,5 m - 379 Kč
3,0 m - 484 Kč
5,0 m - 745 Kč

Německá firma InAkustik má ve svém oboru více než 30ti letou tradici a dříve své kabely prodávala pod značkou MONITOR CABLE. K přejmenování na InAkustik došlo proto, aby byl název sladěn s jejich další aktivitou - distribucí a vydáváním audiofilských nosičů, včetně klasických LP desek, nesoucích právě logo InAkustik. A právě spojení špičkových techniků s lidmi, kteří se zabývají skutečnou hudbou a znají její opravdový zvuk, pomáhá firmě při vývoji jejích produktů. V sortimentu InAkustik však nejsou jen kabely určené pro zvuk. Je zde i široká nabídka HDMI kabelů pro video a mnohé další produkty. Ve všech kategoriích usiluje InAkustik o nevyšší kvalitu a preciznost - proto je většina výrobků skutečně vyráběna přímo v Německu.

HDMI 2.0 je hotové. Zvládá masivní rozlišení třídy 4K či zvuk s 32 kanály

Možná se vám zdá, že na poli technologií pro přenos obrazu z počítačů do obrazovek se toho moc neděje. Nové revize standardu HDMI, který se z oblasti spotřební elektroniky úspěšně adaptoval i v počítačích. Specifikace HDMI 2.0, jak se nová verze jmenuje, je oficiálně posvěcena konsorciem HDMI Forum a byla jako hotová vydána k licencování. Její cíl je vcelku jasný – poskytnout podporu pro připojení obrazovek s vysokými rozlišeními, ve zkratce označovanými také „4K“.

Pod touto zkratkou se často skrývá rozlišení 3840 × 2160 bodů (alias též UHD) čili čtyřnásobek rozlišení „HD“. Standard HDMI 2.0 ale míří ještě o něco výše a při standardních 60 snímcích za vteřinu uživí i obrazovku s rastrem o 4096 × 2160 bodech, a to snad i při barevné hloubce 48 bitů (16 bitů na kanál). Mělo by toho být dosaženo zvýšením pracovní frekvence z 340 na 600 MHz, čímž se přenosová kapacita zvedla na 18 Gb/s. Starší kabely 1,4 mají přenosovou rychlost pouze 10,2Gb/s.

HDMI tak srovnává krok s DisplayPortem, který byl na obdobná rozlišení připraven již delší dobu – v revizi 1.2 má tento standard k ruce přenosovou kapacitu 17,28 Gb/s, což také stačí například na rozlišení 3840 × 2160 bodů při 60 snímcích za sekundu a 30bitových barvách. U obou standardů nicméně již dnes lze vidět slabinu: rozlišení třídy 4K zvládají právě jen na oněch 60 snímcích za vteřinu. To klade překážky eventuálnímu příchodu monitorů s vysokým rozlišením, ale zároveň 120Hz obnovovací frekvencí. Takové monitory by nicméně mělo být možné realizovat při spřažení dvojice obrazových výstupů.

Vedle vyšší kapacity přináší HDMI 2.0 také určité nové vlastnosti. Nyní lze například přenášet obraz s vzorkováním 4:2:0 (laicky řečeno, barevným prostorem YV12; doposud bylo podporováno jen vzorkování 4:2:2 a 4:4:4), nebo prostorový zvuk s více než osmi kanály (nyní by snad mělo být maximum 32 kanálů). Pro nové AVR které mají podporu HDMI 2,0 doporučuji používat kabely 2,0 od firmy InAkustik, které jsou plně kompatibilní již od základní řady STAR. Při použití starší kabeláže jsou možné problémy v komunikaci ARC a CEC-HDPC EDID.


313 Kč (za kus)
Uvedená cena je včetně všech poplatků.

 objednat dotaz