HiFi design
HiFi design ≫ detail zboží

Tannoy Mercury 7.4 úžasný poměr cena/výkon


Mercury 7.4 <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>Mercury 7.4 <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>Mercury 7.4 <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>Mercury 7.4 <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>
Druhá nejnižší řada katalogu Tannoy, Mercury 7, se stane nenápadným trhákem. Dost možná kvůli velmi atraktivní ceně, kdy právě tito Skotové jako jedni z prvních dokázali nabídnout i v nejnižších cenových třídách hodnoty skutečného high fidelity a zachytili trend rapidního růstu kvality i v základních patrech reprodukční techniky. Po dvou letech přichází inovace nabízející za jen nepatrně vyšší cenu nový vzhled i evoluci techniky.

Ozvučnice z dřevovláknitých desek má téměř čtvercový půdorys 21,7 x 28 cm (š x h) a výšku včetně podstavce 101 cm, přičemž hmotnost rovných 15 kg se rozkládá na dvojici šroubovacích podstavců, které jediné rozbourávají čistě pravoúhlé tvary skříně. Na čelní stěně jsou v D´Appolito uskupení tři měniče, na zadní straně je dole vanička s čtveřicí pěkných reproterminálů a dvojicí zapuštěných plastových bassreflexových nátrubků, vypouštějící vzduch z celých 44 litrů vnitřního objemu.

Samotné zpracování, jakkoliv je skříň velmi jednoduchá a na povrchu opatřená vinylovou imitací dřeva, působí pěkně. Drobné detaily vás sice ujistí, že se pohybujete v zaplatitelných úrovních, celkově jsou ale Mercury 7.4 v reálu výrazně hezčí, než na fotografiích. Dokonce i měniče s tenkými hliníkovými rámečky a přiznanými mohutnými šrouby působí zajímavě, byť poměrně technicistně - tak trochu evokují okované obojky anglických buldoků.

Tweeter využívá kopulku s průměrem 2,8 cm, vyrobenou z tkaného polyesteru, tlumeného uretanem. V motoru se nachází neodymové magnety. Dvojice středobasů má průměr membrán 17,8 cm a jde o potahovanou membránu z vláknité směsi.

Měniče si dělí práci na hranici 2 400 Hz pasivní výhybkou druhého řádu. S citlivostí 93 dB / 2,83 V / m patří tyto sloupky k vysoce citlivým, stejně tak s krátkodobou zatížitelností až 300 Wattů patří k nejodolnějším ve své třídě. Udávaná impedance činí 8 Ohm. Frekvenční odezva v toleranci -6 dB činí úctyhodných 32 - 32 000 Hz.

Tannoy Mercury 7.4 jsou na jednu stranu stále těmi samými Mercury jako v inkarnacích předchozích (tedy relativně velkými sloupky za relativně málo peněz), na stranu druhou se posunuly jak cenově, tak zvukově přeci jen trošku jinam. Cena vzrostla (ale ještě ne nesmyslně, zejména s ohledem na různé akce, které se k tomuto modelu často vážou a srazí cenu blíž původnímu modelu), design sice ztratil trochu hladké elegance, ale dá se mu přivyknout a působí techničtěji a moderněji, co se však změnilo nejvíc, to je zvuk. Nejnovější generace hraje výrazně přesněji, čistěji a klidněji, vlastně tak nějak autentičtěji, trochu syrověji, ale zároveň přirozeněji.

KLADY

+ rozumný poměr cena / výkon

+ kontrola a spořádanost

+ slušná živost

+ celkově spíše sušší, ale na danou třídu přesný a čistý zvuk

+ klidný a dlouhodobě neúnavný přednes
Kabinet = 2 pásmová reprosoustava se zadním bassreflexem

Frekvenční rozsah = 32Hz-32kHz

Dělící frekvence = neuvedena

Požadavky na zesilovač = 20-150 W

Citlivost(2,83V/1m) = 93dB

Jmenovitá impedance = 8 Ohm

Minimální impedance = neuvedena

Hmotnost = 15 kg

Rozměry (VxŠxH) = 955x308x314 mm

výškový reproduktor = 1x25mm tkaný polyesterových vláken, která jsou potažena vrstvou nitro-urethanu. Jako pohon slouží je poháněn silný neodymový magnet.

středobasový reproduktor = 1x178mm papírový, potažený vrstvou multi-vláken

bassreflex = 1x zadní

nové barevné provedení:

- Light Oak / světlý dub

- Walnut / ořech

- Black Oak / černý dub
7.990 Kč (za kus)
Uvedená cena je včetně všech poplatků.

 objednat dotaz