HiFi design
HiFi design ≫ detail zboží

Tannoy Eclipse ONE úžasný poměr cena/výkon


Eclipse ONE <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>Eclipse ONE <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>Eclipse ONE <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>
Základní modely katalogu Tannoy, tvoří řada ECLIPSE, která se určitě stane nenápadným trhákem, dost možná kvůli velmi atraktivní ceně, kdy právě tito Skotové jako jedni z prvních dokázali nabídnout i v nejnižších cenových třídách hodnoty skutečného high fidelity a zachytili trend rapidního růstu kvality v základních patrech reprodukční techniky.


Kabinet = 2 pásmová reprosoustava se zadním bassreflexem

Frekvenční rozsah = 55Hz-32kHz

Dělící frekvence = 3,2kHz

Požadavky na zesilovač = 15-70 W

Citlivost(2,83V/1m) = 87dB

Jmenovitá impedance = 8 Ohm

Minimální impedance = neuvedena

Hmotnost = 4,5 kg

Rozměry (VxŠxH) = 300x170x255

výškový reproduktor = 1x28mm hedvábný s neodymiovým pohonem

středobasový reproduktor = 1x127mm papírový

bassreflex = 1x zadní

barevné provedení = černá

Jde o relativně kompaktní stojanovou reprosoustavu dostupnou pouze v barevném provedení black oak. Vejde se Vám vlastně kamkoliv s rozměrem 300 x 170 x 255 mm a ortodoxními tvary půsopbí naprosto nenápadně. Jejich hmotnost je 4,5 kg, ale díky speciálně zhotovené ozvučnici ani při vysoké hlasitosti nedochází k vibracím, které negativně ovlivňují poslech hudby. Eclipse ONE jsou koncipované jako dvoupásmové bassrefexové monitory s dvojicí měničů. Bassreflexový nátrubek je vyvedený vzad, což umožňuje korekci objemu basů v závislosti na jejich umístění. Na zadní stěně jsou ještě umístěny terminály, do nichž snadno vetknete holý vodič, lopatky i banánky – konektory se snadno utahují a vůbec se s nimi příjemně pracuje. Reproduktory dostaly do vínku spíše průměrnou citlivost 87 dB / W / 1m. Nominální impedance je stanovena na 8 Ohmů. V toleranci +/- 3 dB by tyto monitory měly zahrát od 55 Hz do 32 000 Hz. Při reálném poslechu se ale zdá že hrají hlouběji než by tété frekvenční charakteristice odpovídalo.Zvuk má výborně nadávkovanou váhu a temperament, působí živě, ale nevnucuje se. Ale ta transparentnost... Není to křišťálově přehnané, analytické podání, naopak působivě nenucené a čisté, nechávající s maximální jednoduchostí prostoupit přehrávaný signál až k vám. Tannoy se povedlo perfektní sladění a propojení obou pásem, skutečně monitorová přesnost se tu blíží ideálu bodového zdroje zvuku.Výborné je i podání prostoru – reprosoustavy jsou poměrně nenáročné na umístění, nezdají se být ani směrové – vlastně jsou v tomto směru ideální pro „běžného posluchače", který si je chce postavit do prostoru a poslouchat hudbu. Tannoy Eclipse ONE se blíží původní ideji věrného reprodukce za pomoci neokázalých a neexotických prostředků, jednoduše optimální kvalitou jednoho každého prvku a jejich vzájemným sladěním.
2.099 Kč (za kus)
Uvedená cena je včetně všech poplatků.

 objednat dotaz