HiFi design
HiFi design ≫ detail zboží

Tannoy Eclipse ONE úžasný poměr cena/výkon


Eclipse ONE <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>Eclipse ONE <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>Eclipse ONE <b><font color=red> úžasný poměr cena/výkon</font></b>
Základní modely katalogu Tannoy, tvoří řada ECLIPSE, která se určitě stane nenápadným trhákem, dost možná kvůli velmi atraktivní ceně, kdy právě tito Skotové jako jedni z prvních dokázali nabídnout i v nejnižších cenových třídách hodnoty skutečného high fidelity a zachytili trend rapidního růstu kvality v základních patrech reprodukční techniky.


Kabinet = 2 pásmová reprosoustava se zadním bassreflexem

Frekvenční rozsah = 55Hz-32kHz

Dělící frekvence = 3,2kHz

Požadavky na zesilovač = 15-70 W

Citlivost(2,83V/1m) = 87dB

Jmenovitá impedance = 8 Ohm

Minimální impedance = neuvedena

Hmotnost = 4,5 kg

Rozměry (VxŠxH) = 300x170x255

výškový reproduktor = 1x28mm hedvábný s neodymiovým pohonem

středobasový reproduktor = 1x127mm papírový

bassreflex = 1x zadní

barevné provedení = černá

Jde o relativně kompaktní stojanovou reprosoustavu dostupnou pouze v barevném provedení black oak. Vejde se Vám vlastně kamkoliv s rozměrem 300 x 170 x 255 mm a ortodoxními tvary půsopbí naprosto nenápadně. Jejich hmotnost je 4,5 kg, ale díky speciálně zhotovené ozvučnici ani při vysoké hlasitosti nedochází k vibracím, které negativně ovlivňují poslech hudby. Eclipse ONE jsou koncipované jako dvoupásmové bassrefexové monitory s dvojicí měničů. Bassreflexový nátrubek je vyvedený vzad, což umožňuje korekci objemu basů v závislosti na jejich umístění. Na zadní stěně jsou ještě umístěny terminály, do nichž snadno vetknete holý vodič, lopatky i banánky – konektory se snadno utahují a vůbec se s nimi příjemně pracuje. Reproduktory dostaly do vínku spíše průměrnou citlivost 87 dB / W / 1m. Nominální impedance je stanovena na 8 Ohmů. V toleranci +/- 3 dB by tyto monitory měly zahrát od 55 Hz do 32 000 Hz. Při reálném poslechu se ale zdá že hrají hlouběji než by tété frekvenční charakteristice odpovídalo.



Zvuk má výborně nadávkovanou váhu a temperament, působí živě, ale nevnucuje se. Ale ta transparentnost... Není to křišťálově přehnané, analytické podání, naopak působivě nenucené a čisté, nechávající s maximální jednoduchostí prostoupit přehrávaný signál až k vám. Tannoy se povedlo perfektní sladění a propojení obou pásem, skutečně monitorová přesnost se tu blíží ideálu bodového zdroje zvuku.Výborné je i podání prostoru – reprosoustavy jsou poměrně nenáročné na umístění, nezdají se být ani směrové – vlastně jsou v tomto směru ideální pro „běžného posluchače", který si je chce postavit do prostoru a poslouchat hudbu. Tannoy Eclipse ONE se blíží původní ideji věrného reprodukce za pomoci neokázalých a neexotických prostředků, jednoduše optimální kvalitou jednoho každého prvku a jejich vzájemným sladěním.
2.099 Kč (za kus)
Uvedená cena je včetně všech poplatků.

 objednat dotaz