HiFi design
HiFi designMagazín ≫ Cabasse opet k poslechu v Praze ve studiu Hifi-design, kde Vám nabídneme řady ARTIS (Pacific 3SA), IDEA (Iroase 3) a OCEO (MC40 a MT31)

Cabasse opet k poslechu v Praze ve studiu Hifi-design, kde Vám nabídneme řady ARTIS (Pacific 3SA), IDEA (Iroase 3) a OCEO (MC40 a MT31)

Reproduktorová soustava má být především dokonalým nástrojem pro přenesení ohromujících zážitků z živých vystoupení umělců do domácího prostředí. Právě tento přístup dal vzniknout mnoha legendám na poli domácí reprodukce, připomeňme například modely Atlantis, Adriatis, Brigantin nebo Albatros. Ve své době představovali tyto reproduktory to nejlepší z nejlepšího v celosvětovém měřítku a také současná produkce dokazuje, že originální přístup k návrhu a konstrukci je tou správnou cestou jak na náročném globálním trhu obstát na výbornou.

Mezi stěžejní data společnosti Cabasse patří rok 1952, ve kterém se hluboká znalost konstrukční problematiky a láska k hudbě promítla u mladého technika Georgese Cabasse do konstrukce prvních akustických reproduktorů v Evropě, přesně navržených pro potřeby multikanálového kina Grand Rex v Paříži.Právě filmový zvuk stál jako první u myšlenky podrobněji se zabývat konstrukcí reproduktorových soustav, zejména proto, že svým původním zaměstnáním byl Georges Cabasse asistentem uznávaného filmového režiséra René Claira.Pokud se podíváme ještě hlouběji do historie značky, zjistíme, že rodinná záliba v hudbě měla hmatatelné výsledky již v roce 1740, kdy spatřili světlo světa první housle a violy s logem Cabasse.

Není na světě mnoho těch, kteří mohou s klidem říci, že při konstrukci svých reproduktorů využívají poznatků shromažďovaných a předávaných z otce na syna již bezmála 265 let. Pohled od zmiňovaných houslí je zajímavý také tím, že se striktně neopírá o přesná technická data, laboratorní měření, impedanční charakteristiky atd., ale přímo nás vrací k podstatě a cíli reprodukované hudby.

Využitím všech těchto nejmodernějších technologických postupů, bezdozvukových komor a nákladných měřících přístrojů docílit emotivně krásného a silného zážitku při poslechu své oblíbené hudby nebo sledování filmu. Cabasse. Live sound emotions.