HiFi design
HiFi designMagazín ≫ DUEVEL omnipolární repro se dokáží naprosto rozplynout v poslechovém prostoru a vystavět velkou panoramatickou hudební scénu

DUEVEL omnipolární repro se dokáží naprosto rozplynout v poslechovém prostoru a vystavět velkou panoramatickou hudební scénu

Prostor je naprosto fantastický. Zvukové kouzlo se hrozně špatně popisuje, protože v tomto případě selhávají klasická vodítka. V laterální rovině se muzikanti rozloží do šířky bez ohledu na to, kde reproduktory stojí, limitující jsou v tomto ohledu pouze zdi místnosti. Podobně se to děje i v předozadním směru. Tohle umí i jiné dobré soustavy, nicméně tady je něco navíc, něco, co spíš cítíte, něco, co vás udržuje uprostřed děje.

Reprosoustavy Duevel jsou určeny všem těm, kdo milují hudební krásu, estetiku a přirozenost. Z pohledu reprodukce klasické a akustické hudby se bez debat řadí k pomyslné špičce reprosoustav, které si s těmito žánry poradí s maximální věrností. Dokáží se naprosto rozplynout v poslechovém prostoru, vystavět velkou panoramatickou hudební scénu a fantasticky si poradí s tím, jak dokonale rozvinout a zase sbalit zvuk směrem k posluchačovým uším. Jsou mistry v tom, co Luxman nazývá afterglow, tedy pozvolné zanikání tónu do úplného ticha, v té auře, která obklopuje doznívající rezonance každého živého instrumentu.

Vzhledem k principu, na kterém pracují, nemá příliš smysl je porovnávat s existující konkurencí v jejich cenové kategorii, žádné reprosoustavy vám nenabídnou srovnatelný poslechový zážitek, zvukové pole, které vás doslova a do písmene absorbuje. V tomto jsou Duevel králem a stojí ve vlastní kategorii.