HiFi design
HiFi designMagazín ≫ GOLD NOTE A3-XL highendový zvuk za přijatelnou cenu, srdečně Vás zveme k poslechu

GOLD NOTE A3-XL highendový zvuk za přijatelnou cenu, srdečně Vás zveme k poslechu

GOLD NOTE A3-XL se vám snadno vejdou vlastně kamkoliv – s rozměry 35 x 19 x 28 cm (v x š x h) a ortodoxními tvary jsou až nenápadné. Reprosoustavy samotné váží 9 kg, což už je hodně znát. Navíc je vhodné k nim dokoupit i stojan, který dodá sestavě nejen úžasný vzhled, ale zároveň jim pomůže po zvukové stránce bohužel jeho cena je 30.000 Kč, což je vzhledem k ceně reprosoustav hodně. Díky zvolenému materiálu a hmotnosti je celá reprosoustava naprosto „mrtvá" a ani při vysoké hlasitosti neprochází zevnitř ven ani opačným směrem žádná rezonance.

Reproduktory jsou koncipovány jako dvoupásmové bassreflexové monitory s dvojicí měničů. Dvojice bytelných bassreflexových nátrubků je vyvedena vpředu uprostřed, spolu s velice rigidní ozvučnicí to zajišťuje možnost postavit je i relativně blízko zadní zdi. O výšky se stará eliptická hedvábná kopulka s průměrem 2,8 cm, zatímco středobasy vyzařuje zapuštěná 13 cm membrána s dlouhým zdvihem, která je vyrobena ze speciálních uhlíkových vláken. Skříň reproduktoru na bocích obsahuje dva hlníkové pasivní řadiče naladěné tak, aby rozšířili basové pásmo nad rámec velikosti těchto soustav.

Gold note A3-XL dostaly do vínku spíše průměrnou citlivost 86 dB / W / 1m. Nominální impedance je stanovena na 8 Ohmy. V toleranci +/- 3 dB by tyto monitory měly zahrát od 45 Hz po 20 000 Hz. Tak jako u všech stránek těchto reprosoustav, i u hodnoty frekvenčního rozsahu je to neefektní, o to více budete ale překvapení pokud je uslyšíte v reálu.

Reprosoustavy GOLD NOTE jsou výjimečné. Jsou tak odlišné, přitom ale dělají jen to, co je cílem high endu – blíží se původní ideji věrného reprodukce za pomoci neokázalých a neexotických prostředků, jednoduše optimální kvalitou jednoho každého prvku a jejich vzájemným sladěním. Velkou zásluhu na pevnosti a přesnosti zvuku má bezpochyby naprosto netečná ozvučnice, mající zvláštní, ale všeobecně přijatelnou estetiku. To důležité je ovšem uvnitř, parádní zpracování je tak trochu samozřejmost. To důležité, to je schopnost  zahrát samozřejmě, snadno a přirozeně, schopnost transparentní, výtečně dynamické a skvěle prokreslené reprodukce. Goldnote A3-XL jsou jedny z nejlepších reprosoustav, které si můžete pořídit do malých místností s rozpočtem do 100 000,- Kč. Jsou jednoduše návykové...