HiFi design
HiFi designMagazín ≫ NAD a jeho řada Digital Music, přijďte se přesvědčit o její kvalitě

NAD a jeho řada Digital Music, přijďte se přesvědčit o její kvalitě

Digital Music tvoří trojice komponentů, jde o D/A převodník NAD D 1050, integrovaný zesilovač NAD D 3020 a síťový zesilovač NAD D 7050, tyto komponenty Vám padnou do oka již originálním designem, jehož autorem je David Farrage který pro NAD navrhoval už komponenty ze série Viso. Barevne provedení je černé, občas ustupuje antracitově šedé.

D 3020 i D 7050 vychází z technologie Direct Digital, kterou značka NAD Electronics poprvé představila v řadě MASTERS u highendového zesilovače M2, u napájecího zdroje však postrádá firemní technologii PowerDrive.

Model NAD D 7050 má kromě rozhraní Bluetooth s podporou kodeku aptX i WiFi s podporou AirPlay. Signál je zpracován digitálně hned v sekci předzesilovače, analogové vstupy u přístroje úplně chybí. D/A převodník je osazený obvodem Cirrus Logic a pracuje se vzorkovací frekvencí 192 kHz a rozilšením 24 bitů. Proudové dráhy v zapojenízkracují integrované obvody s vysokou integrací (LSI) a vícevrstevné desky plošných spojů. Díky digitální zpětné vazbě může v případě potřeby procesor zpřesnit korekci chyb, koncové stupně jsou ve třídě D. Zesilovač dodává do čtyřohmové zátěžetrvale výstupní výkon až 2x50W