HiFi design
HiFi designMagazín ≫ OPPO představuje novou verzi High-End přehrávače řady BDP-105EU, nástup formátu PureAudio Blu-ray Vás o něm třeba přinutí přemýšlet

OPPO představuje novou verzi High-End přehrávače řady BDP-105EU, nástup formátu PureAudio Blu-ray Vás o něm třeba přinutí přemýšlet

OPPO přináší nový rozměr mezi High-End přehrávače. Představuje nový model BDP-105D (EU) rozšířený o technologii Darbee Visual presence. Darbee edice je postavena na již oblíbeném a několikráte oceněném modelu BDP-105EU. Přehrávač BDP-105 je sám o sobě vysoce kvalitním a pokrokovým přehrávačem, který vyvolával otázku, zda je vůbec ještě možné jej nějak vylepšit, aniž by příliš předběhl dobu. Odpověď přišla 14. 1. 2014, kdy byla světu představena jeho upgrade verze BDP-105D (EU).

Produkty OPPO jsou od samého počátku značky známé svou excelentní obrazovou kvalitou a model BDP-105D (EU) pokračuje v této tradici. Vylepšením o technologii Darbee visual presence poskytuje tento přehrávač ještě barevnější, realističtější a pronikavější zážitek při sledování jakéhokoliv filmu. Darbee Visual Presence™ technologie přináší zásadní průlom v zobrazování obrazu. Poskytuje větší jas a zvyšuje celkové vnímání hloubky obrazu, což přináší mnohem dynamičtější a realističtější zážitek. Úroveň zpracování obrazu pomocí technologie Darbee je uživatelsky nastavitelná, což umožňuje přizpůsobit si dokonale výsledný obraz podle toho, jak se vám líbí.

4K Upscaling – Ještě větší zážitek než u Full HD nabízí čtyřnásobně vyšší rozlišení 4K (3840×2160px) do kterého může být přepočítán obraz z libovolného zdroje přehrávače OPPO BDP-105D (EU).

DVD Upscaling – Technologicky pokročilý převod obrazu ze standardního DVD rozlišení do vysokého rozlišení vašeho televizoru.

Full HD 1080p výstup – BDP-105D (EU) umožňuje uživateli vybrat rozlišení HDMI výstupu, včetně režimu 480i, 480p, 720p, 1080i a 1080p.

True 24p™ video – Mnoho Blu-Ray disků je zaznamenáno rychlostí 24 snímků za sekundu, což je stejná rychlost jakou má originální záznam kinofilmů. BDP-105D (EU) dokáže takový záznam věrně reprodukovat použitím výstupu 1080p 24Hz (vyžadována je kompatibilní televize), což přináší plynulejší pohyb a zážitek jako v kině. Přehrávač také dovoluje obnovit původní rychlost 24 snímků za sekundu u takto zaznamenaných DVD disků v NTSC formátu.

Režim Source Direct – Pro uživatele, kteří chtějí využít externí video, procesor nabízí BDP-103D-EU režim výstupu „Source Direct“. V tomto režimu není audio ani video obsah nijak upravován a vylepšován a je poslán přímo na výstup přehrávače.

Poměr stran a zoom – BDP-105D (EU) nabízí mnoho možností nastavení poměru stran obrazu a zvětšení obrazu. Uživatelé tak mohou sledovat film v původním poměru stran, zvětšit si obraz na celou obrazovku, nebo si zvětšit obraz tak, aby na obrazovce nebyly černé pruhy u některých širokoúhlých titulů.

Režim Vertical Stretch – Pro uživatelé se zobrazovacím systémem 2.35:1 CIH (Constant Image Height) nabízí přehrávač speciální režim Vertical Stretch pro práci s anamorfním objektivem projektoru a zobrazovači 2.35: CIH. Umožňuje také unikátní posun titulků nahoru i dolů, takže je v tomto režimu možné vidět všechny titulky.

Rozšířené možnosti nastavení obrazu – Uživatelé nyní mohou velmi detailně nastavovat jas, kontrast, saturaci, barvy, ostrost obrazu, stejně tak jako úroveň redukce šumu, nastavení vylepšení barev a kontrastu. Přehrávač si pamatuje až tři vlastní nastavení obrazu, což umožní zvolit vhodné nastavení pro různé typy obrazu.

DSD logoNavíc tento model nově podporuje DSD audio zvukový formát standard DSD64 nebo DSD128/DSD2x přes USB DAC vstup, který při přehrávání z počítače, umí převést na analogový. Uživatelé si tak mohou vychutnat perfektní zvuk ze svého počítače, aniž by se museli bát o kvalitu zvuku.

Nový model je OPPO BDP-105D (EU) je přesně to, co si i ten nejnáročnější High- Endový nadšenec dokáže představit. Vybrat si můžete barevnou variantu černou nebo stříbrnou.