HiFi design
HiFi designMagazín ≫ Rotel a reproduktory PSB = úžasný zvuk, zveme Vás na prodejnu kde si tuto kombinaci můžete poslechnout .......

Rotel a reproduktory PSB = úžasný zvuk, zveme Vás na prodejnu kde si tuto kombinaci můžete poslechnout .......

Japonská značka ROTEL je známa především svými kvalitními Hifi přístroji vyšší kategorie. Značka působí na trhu již 40 let a byla původně čistě rodinnou firmou specializující se na kvalitní, přesto však ještě cenové přijatelné hifi přístroje. Tato specializace se dodnes v zásadě nezměnila, i když dnes již ROTEL spadá pod křídla skupiny B&W Group. Firma vyrábí většinu součástek, z kterých se její přístroje skládají i finální přístroje sama. To je v branži velký unikát a je součástí přístupu, který se nazývá Balance Design Concept.

Součástí tohoto konceptu je velmi pečlivý výběr součástek (jsou vybírány i poslechem), pečlivá topologie zapojení elektrických obvodů (zkracuje signálové cesty a eliminuje vzájemná rušení) a velmi kritické hodnocení zvuku finálních přístrojů poslechem. Protože ne tabulky a grafy, ale kvalitní zvuk je důvodem, proč se ROTEL vyrábí.

Kanadská firma PSB Speakers byla založená v roce 1972 Paulem Bartonem, společnost je pojmenovaná po Bartonovi a jeho manželce Sue  Společnost sídlí v Pickeringu v Ontariu a je nyní součástí skupiny Lenbrook, pod kterou patří třeba i firma NAD. PSB Speakers produkuje vysoce kvalitní reprosoustavy pro použití ve stereofonní reprodukci i v domácím kině. Firma má vlastní rozsáhlé výzkumné provozy, jedny z nejmodernějších v Severní Americe. Její konstruktéři navazují na rozsáhlé zkušenosti získané při participaci na výzkumných projektech akustického výzkumného centra NRC v Ottawě.
Nabídka firmy sestává z několika řad reprosoustav pro různá použití. Všechny modely jsou vhodné pro stereofonní i vícekanálový poslech. Série Alpha je vstupní řadou značky, dále se jedná o řady Image, Imagine, Synchrony až po high-endovou řadu Platinum jedná se o modely klasické konstrukce - stojanové i podlahové, rozsáhlá je nabídka reprosoustav k instalaci do stěny, subwooferů, sluchátek a aktivních reprosoustav.
Zvuk reprosoustav PSB Speakers se vyznačuje vynikající prostorovostí, přesným zobrazováním, dynamickou reprodukcí zvuku nástroje, včetně dokonalé harmonie. Reprosoustavy PSB Speakers mají vynikající rozlišení, hluboké a přesné basy a překvapující živost. Sesbíraly již nepřeberné množství ocenění, doporučení a nadšených recenzí v audio a video časopisech po celém světě.