HiFi design
HiFi designMagazín ≫ Van Medevoort výroba i vývoj v EU holandská firma na našem trhu

Van Medevoort výroba i vývoj v EU holandská firma na našem trhu

AudioArt je společnost, která vyrábí značku Van Medevoort byla založena v roce 1985 v Holandsku Edem van Medevoortem. Všechny výrobky jsou projektovány i vyrábeny v Holandsku ve třech řadách standart, audio art a top, na naší prodejně Vám můžeme předvést modely z řady audio art.

Kontrola a čistota, tak by se dal ve zkratce charakterizovat zvuk Van Medevoort, watáž zesilovače vládne nad reproduktory pevnou rukou, zvuk z reproduktorů vyjde ven bez sebemenších obtíží se značnou dynamikou, která je navíc skvěle prokreslená.

V čem je AA neskutečně dobrý jsou tranzienty které patři k tomu nejlepšímu co je dnes k mání.  Drnknutí trsátka o strunu je rychlým vykreslením pevného a znělého drrrrnk v plné dynamické síle a v kontrastu se velmi klidným pozadím. Když to v muzice práskne, tak to opravdu PRÁSKNE. Když to má řezat, tak to opravdu ŘEŽE. Třeba kytarové sólo v Tennyson Mansion zase posunulo moji posluchačskou laťku o něco výš – elektrická kytara byla fantasticky pevná a znělá, ve spodních polohách zvuk rezonoval s fyziologickou naléhavostí, zvuk nástroje měl tělo, šťávu a drajv. To mě vyprovokovalo k experimentů s hlasitostí, které vedly k jednoduchému zjištění: zesilovači je zcela jedno, jak hlasitě hrajete, okázale dává na vědomí svou výkonovou rezervu, a poměry v muzice, ani její dynamika, se s rostoucí hlasitostí nijak nemění. A to je fajn, neboť zmíněný elektrický nástroj je při hraní nahlas prostě nádherný...